Hoofdmenu

Bijeenkomst over nieuwe bestuursmodel Vereniging NOV

ProfielfotoAdam van Bergeijk 24-02-2025 117 keer bekeken 0 reacties

Begin

28-03-2025 om 14:00

Einde

28-03-2025 om 15:30

Maximaal aantal aanmeldingen bereikt, je kunt je niet meer aanmelden.

Locatie

Utrecht, adres wordt nog bekendgemaakt.

Vereniging NOV is in ontwikkeling. Vanwege groei is er bij het bestuur de behoefte ontstaan om te onderzoeken of een vereniging met een Raad van Toezicht meer passend is. Tijdens deze bijeenkomst worden jouw en jullie aandachtspunten gevraagd bij deze ontwikkeling.

Uitnodiging: Samen in gesprek en toelichting over voorgenomen bestuursstructuur – Van bestuur naar Raad van Toezicht 

Graag nodigen we je uit voor een speciale bijeenkomst waarin we samen in gesprek gaan en toelichting geven over de weg naar de nieuwe governance-structuur voor onze vereniging.

Sinds de oprichting heeft NOV een gestage groei doorgemaakt, dat veel kansen voor de vereniging biedt, maar ook de bijpassende uitdagingen. 

  • Het bestuur vervult nu een strategische rol en komt enkele keren per jaar bij elkaar. Hierdoor staat het bestuur op afstand van de dagelijkse werkzaamheden, terwijl het bestuur daar wel volledig voor aansprakelijk is. 
  • De ontwikkeling van de vereniging vraagt meer bewegingsvrijheid om sneller te kunnen reageren op maatschappelijke en financiële ontwikkelingen. Momenteel is de directeur afhankelijk van afstemming met het bestuur, wat direct invloed heeft op de snelheid om hierop in te spelen. 

In de algemene ledenvergadering (ALV) van november 2024 hebben we als bestuur aangekondigd dat we ons zouden beraden op een nieuwe manier van besturen en toezicht houden. De ALV gaf ons toestemming dit pad verder te onderzoeken, met de voorwaarde dat de rol en invloed van de leden in de vereniging goed worden geborgd in de nieuwe structuur en dat leden tussentijds betrokken blijven bij de stappen die worden gezet. 

Onder begeleiding van een notaris hebben we inmiddels uitgewerkt wat nodig is om over te stappen naar een Raad van Toezicht-model. Dit model sluit goed aan bij de groei van onze vereniging en biedt meer slagkracht. In dit model draagt de directeur-bestuurder de financiële verantwoordelijkheid en kan de toezichthouder haar rol als strategisch toezichthouder beter invullen. 

Wat verandert er precies? 

De overgang naar een RvT-model betekent dat toezicht houden meer op afstand zal plaatsvinden. Dit brengt meer verantwoordelijkheid voor de dagelijkse leiding bij de directeur-bestuurder. Om deze verandering soepel te laten verlopen, blijft een deel van het huidige bestuur tot november 2025 aan in een nieuwe rol als RvT. Samen met de Benoemingsadviescommissie (BAC), zoals beschreven in de nieuwe statuten, zal dit overgangsbestuur de werving van de nieuwe RvT op zich nemen. In de ALV van 20 november 2025 zal de nieuwe RvT worden gekozen. 

Samen in gesprek 

We willen graag met de leden van NOV hierover in gesprek voordat er in de ALV van juni 2025 een definitief besluit wordt genomen. Daarom organiseren we aanvullend ook twee bijeenkomsten om je bij te praten en het voorstel aan te vullen met de inzichten vanuit de vereniging: 

  • Fysieke bijeenkomst 
    Wanneer: Vrijdag 28 maart 2025 
    Tijd: 14.00 – 15.30 uur 
    Locatie: Utrecht, adres volgt.  
    Het bestuur en de directeur zullen het proces toelichten en nemen graag de tijd om vragen te beantwoorden, aandachtspunten te bespreken en aanvullende ideeën te horen, zodat deze input kan worden meegenomen in het verdere proces. 

  • Online bijeenkomst 
    Wanneer: Donderdag 17 april 2025 
    Tijd: 16.00 – 18.00 uur 
    Tijdens deze bijeenkomst worden de conceptstatuten besproken, waarbij leden de mogelijkheid hebben om juridische en technische vragen te stellen. 

  • Algemene Ledenvergadering (ALV) 
    Wanneer: Donderdag 19 juni 2025 
    Tijd: 12.30 – 16.00 uur (De exacte programmering, inclusief het thematische onderdeel, volgt nog) 
    Tijdens deze ALV worden besluiten genomen over de inrichting van het RvT-model. De nieuwe statuten worden vastgesteld, evenals de profielschetsen voor de nieuwe leden van de RvT en de directeur-bestuurder. 

Aanmelden 

Je kunt je via dit formulier aanmelden voor één of beide voorbereidende bijeenkomsten.

We hopen van harte dat je erbij bent (live of online) om mee te denken over deze belangrijke groeistap voor onze vereniging. Mocht je niet in de gelegenheid zijn om op een van beide momenten aan te haken, maar wil je nog wel wat delen, dan kan mailen of bellen naar Adam van Bergeijk op a.vanbergeijk@nov.nl of 06 1478 6402.

Met vriendelijke groet, 

Marianne Besselink, voorzitter bestuur 
Laila Ait Baali, directeur 
 

Cookie-instellingen