Agaath en Agaath – Gezellig repareren

108 keer bekeken

Gastvrouw Agaath en coupeuse Agaath vormen een gouden duo. Samen redden ze alles van de afvalberg: van kleding tot speelgoed. "De glimlach van een kind als een reparatie lukt, is onbetaalbaar."

Soms is er bij het Repair Café in Lisserbroek wat verwarring, wie bedoel je nou als je Agaath roept? Zowel de gastvrouw als de dame achter de naaimachine heten namelijk zo. Ze vormen een gezellig duo die op de dag van de vrijwilliger in het zonnetje worden gezet. Met gebak en een kop koffie vertellen ze over hun vrijwilligerswerk. 

 

Bijzondere spullen 

Gastvrouw Agaath blijft zich verbazen. “Mensen komen hier met de meest bijzondere spullen” vertelt ze enthousiast. Een mooi voorbeeld is een stokoud blikken treintje dat niet meer reed. “Onze techneuten hebben er uren aan gesleuteld en gepuzzeld,” herinnert ze zich. “Uiteindelijk is het ze gelukt! Dat geeft veel voldoening.” Soms moet een onderdeel besteld worden, dat is geen probleem; de bezoeker regelt het onderdeel en de keer daarop wordt de klus afgemaakt.  

Coupeuse Agaath richt zich op alles waar een naald en draad aan de pas komt. Haar drijfveer is duurzaamheid. “In deze tijd wordt zoveel kleding zomaar weggegooid,” vertelt ze. “Ik vind het fijn om kledingstukken een nieuw leven in te blazen.” 

 

Vreugde

De beloning zit voor haar in de kleine dingen. “Iedereen wordt vrolijk als de reparatie gelukt is,” vertelt ze stralend. “Vooral kinderen die langskomen met een kapotte knuffel. De vreugde op hun gezicht als die weer gemaakt is vind ik goud waard.” 

Dit verhaal is ingezonden door Haarlemmermeervoorelkaar. Zij zijn onderdeel van MeerWaarde, het kenniscentrum op het gebied van vrijwilligerswerk en vrijwillige inzet in de Haarlemmermeer.   

 

 

Advies en ondersteuning logo

Aidadreef 8
(2e verdieping)
3561 GE Utrecht

030 230 7195
algemeen@vrijwilligerswerk.nl

KvK 30126706
NL 16 RABO 036 927 3141
BTW NL 804161197B02

Cookie-instellingen